BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárdos ingatlanfejlesztésbe kezd a Leier Győrben

2012. május 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Legalább egymilliárd forintos ingatlanfejlesztésbe kezd Győr belvárosában a Leier Immo Kft. − jelentette be tegnap Mártonné Baj Mária, az osztrák tulajdonú építőipari vállalkozás ügyvezető igazgatója. A társaság 240 millió forintért vásárolta meg a vasútállomás és a buszpályaudvar, valamint a Leier City Center irodakomplexum közvetlen szomszédságában álló romos Schlichter-villát − írta az MTI-Eco. Az ingatlant a jövő év végére műemléki védettségének megfelelően felújítják, így az alkalmas lesz bank- vagy cégszékháznak is a cégvezető szerint. Sági Géza, a korábbi tulajdonos, a városi vagyonkezelő Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint korábban 300 millió forintért hirdették meg a háromezer négyzetméteres telken álló, mintegy 250 négyzetméteres, a XIX. század végén épült villát, amelyhez mintegy 300 négyzetméternyi melléképület is tartozik. Miután nem találtak vevőt a házra, több körben tárgyaltak a Leierrel, amely végül 100 millió forintot készpénzben fizet, 140 millióért pedig saját építőanyagait adja, a listaárnál harminc százalékkal olcsóbban.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet