Legalább egymilliárd forintos ingatlanfejlesztésbe kezd Győr belvárosában a Leier Immo Kft. − jelentette be tegnap Mártonné Baj Mária, az osztrák tulajdonú építőipari vállalkozás ügyvezető igazgatója. A társaság 240 millió forintért vásárolta meg a vasútállomás és a buszpályaudvar, valamint a Leier City Center irodakomplexum közvetlen szomszédságában álló romos Schlichter-villát − írta az MTI-Eco. Az ingatlant a jövő év végére műemléki védettségének megfelelően felújítják, így az alkalmas lesz bank- vagy cégszékháznak is a cégvezető szerint. Sági Géza, a korábbi tulajdonos, a városi vagyonkezelő Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint korábban 300 millió forintért hirdették meg a háromezer négyzetméteres telken álló, mintegy 250 négyzetméteres, a XIX. század végén épült villát, amelyhez mintegy 300 négyzetméternyi melléképület is tartozik. Miután nem találtak vevőt a házra, több körben tárgyaltak a Leierrel, amely végül 100 millió forintot készpénzben fizet, 140 millióért pedig saját építőanyagait adja, a listaárnál harminc százalékkal olcsóbban.
