BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aláírták a magyar−szlovák gázmegállapodást

2012. május 24. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közös beruházási megállapodást írt alá a Magyar Gáz Tranzit Zrt. és szlovák partnere, az Eustream a. s. a magyar−szlovák földgázvezeték-beruházáshoz kapcsolódóan − közölte az MVM Zrt. A tervezett kétirányú csővezeték összesen 115 kilométer − magyar területen 94, a szlovák oldalon pedig 21 kilométer − hosszú lesz, éves szállítási kapacitása pedig eléri az 5 milliárd köbmétert. A beruházás teljes összege meghaladja a 160 millió eurót (közel 50 milliárd forintot), amihez az EU 30 millió euró támogatást nyújthat. A Magyar Gáz Tranzit az MVM leányvállalataként idén január 1-jével, az Országos Villamostávvezeték Zrt.-ből (OVIT) kiválással jött létre, kétmilliárd forintos alaptőkével (a zrt. másik tulajdonosa azonos tulajdoni hányaddal az MFB Invest Zrt.).

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet