BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország lemaradt a fenntarthatóságban

2012. május 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz országból − Romániából, Németországból, Szerbiából, Szlovéniából, Ausztriából, Olaszországból, Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Magyarországról − 98 kiállító érkezett a háromnapos Renexpo nemzetközi energetikai szakkiállításra. A szervezők szerint ezzel a közép-európai régió legnagyobb energetikai szakkiállítása lett a Renexpo. A kiállítók negyede érkezett külföldről, a három nap alatt több mint háromezer látogatót regisztráltak. A kiállításon elhangzott előadások szerint a fenntartható fejlődés itthoni piacán a potenciális vásárlók ugyan szakmailag felkészültek, Magyarország − lehetőségei ellenére − leszakadóban van a fejlett országoktól. A szervezők szerint a világ alternatív energiaiparának termelése az utóbbi két évben megháromszorozódott, a felhasznált eszközök ára pedig a felére csökkent − a fosszilis energia előnye így sok esetben gyakorlatilag megszűnt vagy minimálisra csökkent.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet