Tíz országból − Romániából, Németországból, Szerbiából, Szlovéniából, Ausztriából, Olaszországból, Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Magyarországról − 98 kiállító érkezett a háromnapos Renexpo nemzetközi energetikai szakkiállításra. A szervezők szerint ezzel a közép-európai régió legnagyobb energetikai szakkiállítása lett a Renexpo. A kiállítók negyede érkezett külföldről, a három nap alatt több mint háromezer látogatót regisztráltak. A kiállításon elhangzott előadások szerint a fenntartható fejlődés itthoni piacán a potenciális vásárlók ugyan szakmailag felkészültek, Magyarország − lehetőségei ellenére − leszakadóban van a fejlett országoktól. A szervezők szerint a világ alternatív energiaiparának termelése az utóbbi két évben megháromszorozódott, a felhasznált eszközök ára pedig a felére csökkent − a fosszilis energia előnye így sok esetben gyakorlatilag megszűnt vagy minimálisra csökkent.
