BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós hivatal vizsgálta a Közgépet?

2012. május 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Helyszíni ellenőrzést végeztek az Európai Bizottság Európai Csalás Elleni Hivatalának (OLAF) munkatársai a múlt héten a Simicska Lajos tulajdonában álló Közgép Zrt. budapesti székházában − értesült a hvg.hu. Információik szerint az OLAF munkatársai a múlt hét kedden szálltak ki a Közgéphez. A portál megkeresésére a cégnél nem cáfolták az értesülést, de nem kívántak nyilatkozni.

A Közgép az 55,6 milliárd forintos tavalyi árbevétel mellett 2,9 milliárd forint osztalékot fizet idén a tulajdonosoknak. A cég árbevétele szépen emelkedik, 2009-ben 43, 2010-ben 48 milliárdot értek el. A hvg.hu emlékeztet rá, hogy a Közgép, úgy tűnik, mindkét politikai oldal kedvence: a cég nyerte el például a liberális városvezetés alatt a Margit híd felújítását.  Igazán azonban a kormányváltás után szaladt meg a Közgépnek: mint a Magyar Narancs kiszámolta, a választások óta azok a konzorciumok, amelyeknek a Közgép is tagja volt, 200 milliárd forintnyi megbízást nyertek el, köztük olyanokat is, mint a vasúti infrastruktúra fejlesztése Záhony térségében 14,5 milliárd forintért.

A hvg.hu úgy tudja, a múlt héten egy másik budapesti cégnél, a Provital Zrt.-nél is jártak az OLAF munkatársai.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet