BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megállt a dohánytermelés csökkenése

2012. május 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megkezdődött a dohány ültetése, idén a tavalyihoz hasonlóan mintegy 4,8 ezer hektáros területen termelik majd az ipari növényt − közölte Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége az MTI-vel. Bényei szerint a dohánytermesztés több mint húszezer embernek ad munkát a szezon végéig, legtöbben − 16 ezren − az egyik legnagyobb munkanélküliséggel küzdő Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében jutnak foglalkoztatási lehetőséghez. A halmozottan hátrányos helyzetű Nyírségben a legnagyobb a dohánytermő terület, itt összesen 4 ezer hektárt ültetnek be május végéig. Az összterület 2004 és 2011 között mintegy ezer hektárral csökkent az országban, a termelői kedv korábban tapasztalt folyamatos romlása azonban megállt − tette hozzá az elnök. A 2011-es dohánytermés 20 százalékkal volt nagyobb az előző évinél, hektáronként 1,7 tonnára rúgott, az átvételi ár a 2010-es kilogrammonkénti 250 forint helyett pedig minőségtől függően elérte a 350 forintot is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet