BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliárdos telekompályázat indult

2012. május 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megjelent az Új Széchenyi terv (ÚSZT) szélessávú körzethálózati fejlesztések támogatására kiírt, 20 milliárd forint keretösszegű pályázata, amely az ország teljes szélessávú-lefedettségéhez szükséges fejlesztéseket ösztönzi. A pályázat hozzájárul ahhoz, hogy az európai digitális menetrendben foglalt célokhoz igazodva az ország teljes területén nagy sebességű szélessávú infrastruktúra épüljön ki 2013-ra − adta hírül a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM). A tárca szerint a pályázat révén közel 200 ezer háztartás, 15 ezer vállalkozás és kétezer közintézmény részesülhet a nagy sebességű, vezetékes szélessávú internettel járó gyakorlati előnyökből. A kiírásra a közlemény szerint csak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság nyilvántartásában szereplő, elektronikus hírközlési tevékenységet folytató vállalkozások pályázhatnak. Az elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege minimum 10 millió, maximum 3 milliárd forint lehet, az érdeklődők július végéig nyújthatják be jelentkezésüket.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet