Megjelent az Új Széchenyi terv (ÚSZT) szélessávú körzethálózati fejlesztések támogatására kiírt, 20 milliárd forint keretösszegű pályázata, amely az ország teljes szélessávú-lefedettségéhez szükséges fejlesztéseket ösztönzi. A pályázat hozzájárul ahhoz, hogy az európai digitális menetrendben foglalt célokhoz igazodva az ország teljes területén nagy sebességű szélessávú infrastruktúra épüljön ki 2013-ra − adta hírül a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM). A tárca szerint a pályázat révén közel 200 ezer háztartás, 15 ezer vállalkozás és kétezer közintézmény részesülhet a nagy sebességű, vezetékes szélessávú internettel járó gyakorlati előnyökből. A kiírásra a közlemény szerint csak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság nyilvántartásában szereplő, elektronikus hírközlési tevékenységet folytató vállalkozások pályázhatnak. Az elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege minimum 10 millió, maximum 3 milliárd forint lehet, az érdeklődők július végéig nyújthatják be jelentkezésüket.
