BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keveset spórolhatnak a központi beszerzéssel a kórházak

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyi intézmények tervezett központosított energiabeszerzése csak kis lépés az energiaköltségek csökkentésében, többet nyom a latban a helyismeret és az iparági szakértelem − állítják a Dalkia Energia szakértői. A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet nemrégiben napvilágot látott tervei szerint a gyógyszerek és kötszerek mellett az energiát is közös beszerzésben biztosítanák a magyar kórházak számára. A társaság szerint valós megtakarítást csak megfelelő fejlesztések révén lehet elérni a kórházak üzemeltetése során, a tapasztalatok szerint a fejlesztés komplexitásától függően 20−45 százalékos energia- és költségmegtakarítás is elérhető. Beruházások nélkül, csak a már a meglévő rendszerek újragondolt üzemeltetésével és a szolgáltató által biztosított olcsóbb gáz révén pedig valóban nem nehéz 10-20 százalékkal is mérsékelni a kiadásokat a szolgáltatási színvonal szinten tartása, de akár esetleges növelése mellett.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet