Az egészségügyi intézmények tervezett központosított energiabeszerzése csak kis lépés az energiaköltségek csökkentésében, többet nyom a latban a helyismeret és az iparági szakértelem − állítják a Dalkia Energia szakértői. A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet nemrégiben napvilágot látott tervei szerint a gyógyszerek és kötszerek mellett az energiát is közös beszerzésben biztosítanák a magyar kórházak számára. A társaság szerint valós megtakarítást csak megfelelő fejlesztések révén lehet elérni a kórházak üzemeltetése során, a tapasztalatok szerint a fejlesztés komplexitásától függően 20−45 százalékos energia- és költségmegtakarítás is elérhető. Beruházások nélkül, csak a már a meglévő rendszerek újragondolt üzemeltetésével és a szolgáltató által biztosított olcsóbb gáz révén pedig valóban nem nehéz 10-20 százalékkal is mérsékelni a kiadásokat a szolgáltatási színvonal szinten tartása, de akár esetleges növelése mellett.
