BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gazella társaságokat akar az NGM

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új, 2 milliárd forint keretösszegű pályázati forrást hirdet a kormányzat júniusban kis- és középvállalkozások részére − jelentette be Cséfalvay Zoltán, az NGM államtitkára szombaton Egerben. A tender célja, hogy minél több, gyors felfutásra és piaci alkalmazkodásra képes, amerikai kifejezéssel \"gazella vállalat\" jöjjön létre − közölte a nemzetgazdasági tárca államtitkára, amikor megnyitotta az V. Bosch Rexroth Pneumobil versenyt. Ugyanis az innováció tesz különbséget aközött, hogy egy vállalat vagy egy ország vezet, vagy csupán követi a világot − tette hozzá az államtitkár. Mint elmondta: ugyan Magyarország része Európa központi ipari területének, ám igazán versenyképesek csak akkor lehetünk, ha részévé válunk a kontinens innovációs központjának is. Ennek az innovatív ipari termelésnek egyik kiemelkedő magyarországi képviselője a Bosch, amely egyben a legtöbb embert foglalkoztató német tulajdonú társaság.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet