BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biomasszára áll át a távfűtés Tatabányán

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két év múlva földgáz helyett faapríték alapú biomasszával állítják elő a hőenergiát a tatabányai fűtőerőműben − az önkormányzat és az erőmű vezetői ezt azzal a szándékkal tervezik, hogy függetlenítsék a város távfűtését a földgáztól. A technikai feltételek megteremtése, illetve az erőmű átalakítása mintegy ötmilliárd forintba kerül. A beruházáshoz uniós támogatásra is számít a város, a tervezési munkálatok pedig már megkezdődtek.

Schmidt Csaba polgármester szerint számolni kell azzal, hogy a földgáz piaci ára a következő években növekedni fog. Mivel a több mint 20 ezer lakást és számos intézményt ellátó tatabányai fűtőerőmű elsődleges energiahordozója a földgáz, célszerű ezt olyan alapanyaggal (primer energiaforrással) kiváltani, amely a térségből megfizethető áron beszerezhető, biztonságos és tartósan rendelkezésre áll. A tervezők választása a faapríték alapú biomasszára esett, a számítások szerint biomasszával a földgázhoz képest jelentősen olcsóbban tudják majd a hőenergiát előállítani. A cél a kiszámítható, stabil távhőárak elérése − hangsúlyozta a polgármester. Az önkormányzat nemrégiben szerzett 51 százalékos tulajdonrészt a Tatabányai Erőmű Kft.-ben.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet