Horváth fivérek, Ferenc és Ernő
Hulladékfeldolgozás
Becsült vagyon: 9,2 milliárd
Töretlenül fejlődik az Alcufer-csoport. A válságot természetesen ők is megérezték − 2009-ben vissza is esett a forgalom −, de ellentétben más cégekkel, ezt nem elbocsátásokkal, hanem a hatékonyság növelésével védték ki. Meg is lett az eredménye, 2010-ben visszaálltak a válság előtti szintre, sőt jelentősen meg is haladták azt. Az előző évhez képest 214 százalékos nettó árbevétel-növekedést értek el. Az elmúlt év szintén jelentős növekedést hozott, mintegy 700 ezer tonna hulladékot gyűjtöttek be, és forgalmuk meghaladta a 46 milliárd forintot. Idén − de már 2011 második felében is − komoly nehézséget okoznak az elszabadult üzemanyagárak, hiszen költségeik jelentős részét a szállítás teszi ki, az itt jelentkező költségnövekedést pedig nem igazán tudják, de nem is akarják áthárítani.
Horváth Ferenc szerint lassan elérik a begyűjthető mennyiség maximumát is, így a hozzáadott értékkel − feldolgozottság, szeparációs technikák kifejlesztésével − tudnak versenyképesek maradni. A cég már a kezdetek óta jelentős kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat, és nagy hangsúlyt helyeznek a környezetvédelemre. Fehérvárcsurgón üzembe helyezett Shredder gépükért, amely tulajdonképpen egy nagy "autódaráló", és a keletkezett hulladékot szelektálja is, 2010-ben környezetvédelmi díjat kaptak. A berendezés tavaly már üzemszerűen működött. Idén júniusban átadják egy újabb kiemelkedően környezetbarát beruházás első ütemét, szintén Fehérvárcsurgón. Egy magyar találmányt fejlesztenek, pontosabban valósítanak meg közösen: ez az autó és háztartási elektromos gépek bontásából származó mintegy 8000 tonna hulladékokat hasznosítja, egy termokatalitikus eljárással olajat nyernek ki, amelyet később energiatermelésre használnak, de a melléktermék, az úgynevezett pirokoksz is energiahordozó. A teljes beruházás mintegy 700 milliót tesz ki, amelyhez 285 millió forint kutatás-fejlesztési támogatást nyertek. Ez az új technológia a világon is párját ritkítja. Tavaly három új megyében vetették meg a lábukat: Somogyban Kaposvártól húsz kilométerre Csomán, Tolnában Szekszárdon, Békésben pedig Békéscsabán és Orosházán létesítettek új telephelyet. Így a Hajdú-Bihar és Csongrád megyei franchise-partnereikkel együtt már az egész országot behálózzák.
A testvérek továbbra is a labdarúgás elkötelezett támogatói. Csapatuk, a Gyirmót már évek óta az NB I kapujában áll, nem rajtuk múlik a feljutás. Büszkén említik, hogy az utánpótlás-nevelésben mintegy háromszáz fiatalt támogatnak, az U7-től az U18-ig minden korosztályban ott vannak. Idén egyébként a sporttelepükön egy új füves és egy műfüves pályát építenek.
| 2008 |
| 8,4 milliárd forint |
| 2009 |
| 8,2 milliárd forint |
| 2010 |
| 8,4 milliárd forint |
| 2011 |
| 8,4 milliárd forint |
