BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tényleg kivezetik a különadókat

2012. május 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány 2012 végével teljesen meg kívánja szüntetni az átmeneti ágazati − így a kiskereskedelmet, a telekommunikációs szektort, illetve az energiaszektort terhelő − különadókat, és a lehetőségek függvényében megkezdi a pénzügyi szervezeteket terhelő különadó fokozatos kivezetését is − olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) Magyar Bankszövetséggel folytatott tárgyalása kapcsán kiadott közleményében. A tárca szerint idén december 31-ével megszűnik a biztosítóintézetek különadó-fizetési kötelezettsége, a hitelintézetek pedig a Bankszövetséggel kötött megállapodás értelmében 2013-tól már legfeljebb csak a jelenlegi adómérték felét fogják fizetni. A Széll Kálmán terv 2.0 keretében bevezetésre javasolt adónemek illeszkednek a kormány azon elképzeléséhez, hogy az adórendszer súlypontja a jövedelmeket terhelő adókról egyre inkább a fogyasztási, forgalmi típusú adókra helyeződjön át − olvasható a közleményben.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet