Hatvanból Kolozsvárra telepíti a kevésbé összetett vezérlőegységek gyártását, illetve az ehhez szükséges felszereléseket a Bosch-csoport. A cég a romániai városban hozza létre új, gépjárműipari elektronikus vezérlőegységeket gyártó és fejlesztő üzemét. A vezérlőegységeket világszerte az összes Bosch gépjármű-elektronikai üzemben gyártják, a kolozsvári üzem létrehozásával bővül a kapacitás, így lehetőség nyílik a hatvani gyártás komplexitásának és portfóliójának csökkentésére − mondta a Napi Gazdaságnak Ficzere Ferenc regionális kommunikációs igazgató.
A vezérlőegységek iránti kereslet Európában nagyobb mértékben nő, mint amennyit a mostani gyártási kapacitás elbír − ezt a hiányt pótolja a romániai üzem. A lépés után Hatvanban lesz kapacitás új, komplex, technikailag kifinomultabb termékek (például radarellenőrző egységek és hibrid hajtású vezérlőegységek) gyártására, illetve lehetővé válik a meglévő termékcsoportok növekedése is. A lépés nem érinti a Bosch magyarországi dolgozói létszámát − tette hozzá Ficzere.
Románia EU-tagországként versenyképes áron kínál gyártási lehetőségeket, emellett a kedvező infrastruktúra és logisztikai viszonyok, illetve a magasan képzett munkaerő is az ország mellett szólt. A fejlesztés iránti keresletnövekedés Közép- és Kelet-Európában már meghaladja a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjának kapacitását, a társaság ezért egy kiegészítő fejlesztési központot is létrehoz Kolozsváron − ez szervezetileg a budapesti egységhez tartozik majd.
