Több megállapodás is született a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) és a kazah kereskedelmi és iparkamara közös fórumán, amelyen az Orbán Viktor miniszterelnököt kísérő küldöttség részeként 47 cég képviseltette magát. A vállalatok elsősorban a mezőgazdasági és élelmiszer-feldolgozó technológiák, az élelmiszer-kis- és -nagykereskedelem, az olajipar-energetika, az építőipar és infrastruktúra-fejlesztés, az egészségügy, a járműipar, a bankszektor, az elektronika és az ict területeit képviselték − közölte HITA. A fórumon kazah oldalról is 50-60 társaság vett részt.
A hivatal a konkrét eredmények között a kazah partnerszervezetével (a Kaznex Investtel) aláírt együttműködési megállapodáson kívül kazah lakókomplexumok felépítéséről, valamint egy mezőgazdasági konzorcium létrehozásáról szóló megállapodást említett. Emellett tárgyalások folytak gabonatárolók telepítéséről, közös vetőmagtermelés elindításáról, állattenyésztési felszerelések exportjáról, illetve állattenyésztési know-how cseréjéről is.
Az autóipar területén haszongépjármű-alkatrészek előállításáról, légi közlekedési műszaki bázis létrehozásáról, továbbá ipari méréstechnikai eszközök exportjáról, gyümölcslevek előállításának lehetőségeiről, egyetemi képzések népszerűsítéséről és olajipari együttműködési lehetőségekről is tárgyaltak a delegációk.
