BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kartellezhettek a vasúti árufuvarozók

2012. május 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 1,25 milliárd forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Győr−sopron−ebenfurti Vasút Zrt.-re (GYSEV), a MÁV Magyar Államvasutak Zrt.-re és a Rail Cargo Hungaria Árufuvarozási Zrt.-re (RCH). A GVH szerint a cégek a vasúti árufuvarozási piac felosztására, illetve az árufuvarozási díjak meghatározására vonatkozó megállapodásaikkal megsértették a magyar és az uniós versenyszabályokat. A GYSEV 300, a MÁV 100, a Rail Cargo pedig 850 millió forint bírságot kapott. A GVH azt tapasztalta, hogy a vasúti árufuvarozás 2004-es liberalizációja után néhány kisebb vállalkozás belépett ugyan a piacra, a GYSEV és a MÁV − amelyek ügyfélkapcsolataik révén egymás legérdemibb versenytársaivá válhattak volna − ugyanakkor tartózkodtak attól, hogy árversenyt támasszanak egymásnak vagy a másik \"hagyományos\" területeit támadják. A GYSEV szerint a társaság nem sértette meg a versenyjogot, ezért a döntés hatósági felülvizsgálatát kérik − közölte a társaság az MTI-vel. A MÁV még nem döntött a fellebbezésről, az RCH pedig jelezte, befizeti a bírságot, de kezdeményezi a határozat bíróság előtti felülvizsgálatát.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet