BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tejtermelőket védené a vidékfejlesztési tárca

2012. május 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áruházláncokkal egyeztetett a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) tegnap, hogy a kibontakozóban lévő tejpiaci válságra közös megoldást találjanak − közölte Budai Gyula, a tárca parlamenti államtitkára sajtótájékoztatóján. Az államtitkár szerint a kidolgozott stratégia része a diszkriminatív árképzés tisztességtelen forgalmazói magatartássá nyilvánítása, az áruházláncokkal történő egyeztetés és kampány indítása a magyar tejtermékek fogyasztása érdekében. Az iskolatejprogramban a mennyiség növelését, a válságban lévő tejtermelőknek előleg fizetését és élelmiszer-ellenőrzési kampány megindítását említette még az államtitkár. Az üzletláncok képviselői megértették a tejágazattal kapcsolatban megfogalmazott problémákat − fogalmazott Budai, aki szerint a felek megállapodtak abban is, hogy héthavonta hasonló egyeztetéseket tartanak. Kardeván Endre, a tárca élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára elmondta, rövid időn belül módosítani kívánják a beszállítókkal szemben alkalmazott tisztességtelen forgalmazói magatartásról szóló törvényt, amelyet több helyen is pontosítanának.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet