Érdemi eredmény nélkül ért véget a telekomcégek és a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékeseinek pénteki egyeztetése − tudta meg az Index. A portál forrása szerint lényegében egyetlen kérdésben sem közeledtek az álláspontok. A lap szerint a legfontosabb töréspont továbbra az, hogy az adó percalapú legyen-e. A kormány a kezdetektől percalapú adóban gondolkodott, a telefonszolgáltatók azonban továbbra differenciált, előfizetés alapú adózást tartanak kívánatosnak. Az egyik legerősebb érv, hogy a szükséges − a cégeket egyébként százmilliókkal terhelő − informatikai fejlesztésekkel nem lennének készen a kormány által eredetileg tervezett július eleji bevezetés idejére. Az Index szerint \"olyan nagyon sok nyitott kérdés van\", hogy \"nem reális\" az új adó ősz előtti bevezetése.
