BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őszre tolódhat a telefonadó

2012. május 7. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdemi eredmény nélkül ért véget a telekomcégek és a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékeseinek pénteki egyeztetése − tudta meg az Index. A portál forrása szerint lényegében egyetlen kérdésben sem közeledtek az álláspontok. A lap szerint a legfontosabb töréspont továbbra az, hogy az adó percalapú legyen-e. A kormány a kezdetektől percalapú adóban gondolkodott, a telefonszolgáltatók azonban továbbra differenciált, előfizetés alapú adózást tartanak kívánatosnak. Az egyik legerősebb érv, hogy a szükséges − a cégeket egyébként százmilliókkal terhelő − informatikai fejlesztésekkel nem lennének készen a kormány által eredetileg tervezett július eleji bevezetés idejére. Az Index szerint \"olyan nagyon sok nyitott kérdés van\", hogy \"nem reális\" az új adó ősz előtti bevezetése.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet