BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adójogszabályokon változtatna a kormány

2012. május 7. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akinek csak egy munkaadótól van jövedelme, nem kell nyilatkoznia arról, ha az meghaladja a 2,424 millió forintot, a különadótörvénybe pedig bekerül a kormány és a Bankszövetség megállapodása − többek között erről rendelkezik az adószabályokat módosító, a kormány honlapján megjelent törvénytervezet. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez eljuttatott kommentárja szerint a változtatások egyértelműsítik és koherensebbé teszik a szabályozást. A személyijövedelemadó-törvény − a szuperbruttósítás miatt − 27 százalékkal megemeli az adóalapját annak, akinek a jövedelme meghaladja a 2,424 millió forintot, ahhoz pedig, hogy a munkaadó a megemelt adóalap után tudja levonni a 16 százalékos szja-t, az adózónak nyilatkoznia kell arról, hogy a jövedelme meghaladta az előbbi összeget. A tervezet szerint így csak annak a magánszemélynek kell nyilatkozatot tennie, akinek a jövedelme év közben már meghaladta a jelzett összeget.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet