A világ egyik legnagyobb adatátviteli központja épül meg Budapesten, miután a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontja (MTA Wigner FK) a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium támogatásával sikeresen pályázott az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) nemzetközi tenderén. Az összesen mintegy 50 milliárd forint értékű informatikai, hálózati, főként a tudományos munkát és kutatást támogató projekt részeként a kezdetben másodpercenként 100, majd később 400 gigabit sávszélességű hálózati összeköttetést nyújtó központnak 2013. január 1-jén már működnie kell. Az induló 100 gigabites sávszélesség is nagyobb, mint amennyi jelenleg a magyar internetforgalom lebonyolításához szükséges − írta az MTI-Eco. Az állami támogatást élvező pályázatot tavaly októberben nyújtották be a CERN-hez. Huszonnyolc ország tett ajánlatot. Magyarország a többi között Svédországot, Norvégiát és a Svájcot megelőzve nyert − mondta a projekt bejelentésekor Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.
