BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adatátviteli központot hoz Budapestre a CERN

2012. május 7. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ egyik legnagyobb adatátviteli központja épül meg Budapesten, miután a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontja (MTA Wigner FK) a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium támogatásával sikeresen pályázott az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) nemzetközi tenderén. Az összesen mintegy 50 milliárd forint értékű informatikai, hálózati, főként a tudományos munkát és kutatást támogató projekt részeként a kezdetben másodpercenként 100, majd később 400 gigabit sávszélességű hálózati összeköttetést nyújtó központnak 2013. január 1-jén már működnie kell. Az induló 100 gigabites sávszélesség is nagyobb, mint amennyi jelenleg a magyar internetforgalom lebonyolításához szükséges − írta az MTI-Eco. Az állami támogatást élvező pályázatot tavaly októberben nyújtották be a CERN-hez. Huszonnyolc ország tett ajánlatot. Magyarország a többi között Svédországot, Norvégiát és a Svájcot megelőzve nyert − mondta a projekt bejelentésekor Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet