Aláírták a bérmegállapodást az ISD Dunaferr Zrt.-nél, az alapbér és a jóléti szociális juttatások emeléséről megállapodtak, az úgynevezett szabadságos és karácsonyi bér ösztönző jellegű átalakításával kapcsolatban még tovább tárgyalnak. A sztrájkkészültséget azonban az érdekvédők egyelőre fenntartják − számolt be az MTI. Mucsi Zoltán, a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint a megállapodás értelmében a munkáltató soron kívül és feltétel nélkül engedélyezi a személyi alapbér és a szociális juttatások előre egyeztetett 4,2 százalékos emelése felének kifizetését, január elsejei visszamenőleges hatállyal. A korábban vitát kiváltó, úgynevezett szabadságos és karácsonyi bér ösztönző jellegűvé alakításával kapcsolatban a tárgyalás folytatódik, ezekről 60 napon belül tesz javaslatot a cégcsoport vezetése (a vállalat korábban azt közölte, ez a lépés nem a munkavállalók jövedelmének csökkentését célozza).
