BUX 139411.71 0,4 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden termékével díjat szerzett az Agárdi Pálinkafőzde

2012. április 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 19 érmet nyert az Agárdi Pálinkafőzde az idén először megrendezett Pálinka, Gyümölcs- és Borpárlat Világ Kupa alkalmával, amely magában foglalta a XX. Magyar Országos Pálinka és Törkölypálinka, Gyümölcs- és Borpárlat Versenyt is. Az idei versenyre összesen 1120 minta érkezett, szemben a tavalyi 794-gyel − ebben az is közrejátszhatott, hogy a fődíjért már magánfőzők vagy bérfőzetők is indulhattak −, az eredményhirdetésre április 21-én került sor a XIII. Gyulai Nemzetközi Kisüsti Pálinka Fesztivál, Kiállítás és Vásár keretein belül. Az Agárdi Pálinkafőzde mindegyik nevezett terméke dobogós lett: hét arany-, hat ezüst- és hat bronzérmet vittek el. Két kategóriában − az Őszibarack Pálinkával és a Tokaji Sárgamuskotály Törkölypálinkával − a Champion (\"nagyarany\") díjat is kiérdemelte az idén tízéves főzde, amely már 259 díjat vihetett haza fennállása óta, köztük 92 nemzetközi elismerést.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet