Kimagaslóan jó pontszámmal (17-17-tel) a két legjobb magyar étterem a Costes és az Onyx lett a most megjelent Gault & Millau Magyarország Étteremkalauz szerint. A 18-19 pontos jelölés ebben a rendszerben már a világ legjobb éttermeinek jár, a 20 pontos plafont a Gault & Millau elméleti határnak tekinti, amire legfeljebb törekedni lehet, elérni aligha.
A francia hátterű kiadvány lényegében hiánypótló, hiszen idén nem jelent meg az Alexandra Étteremkalauza, amit korábban Molnár B. Tamás, a Magyar Gasztronómiai Egyesület alapítója szerkesztett − ő most a Gault & Millau-hoz igazolt. A magyar kiadvány 323 étterem, 400 szálloda és 110 borászat turisztikai és gasztronómiai információit tartalmazza − márkaneve legalább olyan híres világszerte, mint a Michelin, de nem csillagokat, hanem séfsapkákat ad az éttermeknek. A cél itt is az utazók tájékoztatása, illetve a gasztronómiai kultúra erősítése a rövid étteremkritikák révén.
A kiadvány szerkesztői az év gasztronómusának Horváth Józsefet, a Ráspi vendéglő vezetőjét választották, az év főszakácsa pedig Széll Tamás, az Onyx séfje lett. A legjobb ár-érték arányt az Olimpia mondhatja magáénak.
| 3 sapka − 17 pont |
| Onyx Étterem |
| Costes Étterem |
| 2 sapka − 16 pont |
| Mák Bistro |
| 2 sapka − 15 pont: |
| Nobu étterem |
| Csalogány 26 Étterem |
| Forrás: Gault & Millau |
