A Paksi Atomerőmű Zrt. (PA) közgyűlése tegnap 199,8 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 20,8 milliárd forint adózott eredménnyel elfogadta a társaság 2011-es beszámolóját és üzleti jelentését. Az adózott eredményt a PA osztalék formájában kifizeti tulajdonosainak (azaz nagyrészt a magyar államnak). Az atomerőmű 2011-ben átlagosan 11,66 forintért értékesített egy kilowattóra áramot, ami a hazai erőművek átlagárai közül a legalacsonyabb az országban, azonban magasabb a 2010-es 11,16 forintnál. A közgyűlés módosította a társaság alapszabályát, ezért a vállalat cégneve MVM Paksi Atomerőmű Zrt.-re változott. Kovács Pál energetikai államtitkár kinevezését követően távozott a vállalat felügyelőbizottságából, a közgyűlés mai ülésén helyette Koós Zoltánt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettesét választották a testületbe.
