BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pályázható a kiegészítő bérkompenzáció

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan e héten megjelenik a kiegészítő bérkompenzációs pályázat, miután a kormány határozattal biztosítja a tervezett 21 milliárd forintos keret átcsoportosítását a költségvetésben − jelentette be Czomba Sándor, az NGM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. Az eredendően a kötelező 5 százalékos elvárt béremelést teljesíteni nem tudó vállalkozásoknak szánt pályázaton azok a cégek is indulhatnak, amelyek már megtették a nettó keresetek szinten tartásához szükséges lépéseket. A NAV február végi adatai szerint 1,145 millió dolgozónál teljesült az elvárt emelés, ám a munkaadók egy része még nem vette igénybe a szociális adóból járó kedvezményt. A tárca szerint a versenyszférában 1,8 millió munkavállalónál lehet szükség az elvárt emelés kompenzációjára.

Az pályázhat, aki vállalja, hogy tartja a 2011-es átlagos statisztikai állományi létszámát idén is és valamennyi dolgozójánál teljesíti az elvárt emelést, januárig visszamenőleg. A cégen belül 2011 azonos időszakához képest idén maximum 20 százalékos lehet az eltérés a részmunkaidős dolgozók számában, és a cégen belüli bruttó átlagkereset nem haladhatja meg a 215 ezer forintot. A munkáltatók egy hónapig pályázhatnak, a győztesek júliusban 70 százalék előleget kapnak, a többit szeptemberben utalják. Az NGM számításai szerint bruttó 100 ezer forintos fizetést feltételezve kétszázalékos kiegészítés esetén 600−650 ezer, míg 3 százaléknál esetén 400−450 ezer dolgozónál  teljesülhet az elvárt emelés a kormányzati támogatással. Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára szerint jövőre is szükség lehet egy hasonló mértékű kompenzációra.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet