BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszenvedte a mezőgazdaság a tavaszi fagyot

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komoly károkat okozott a fagy a magyarországi gyümölcsösökben, az elmúlt két nap hideg éjszakája az elsődleges felmérések szerint a tavalyinál is nagyobb pusztítást okozott a gyümölcsösökben − mondta Mártonffy Béla, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke az MTI-nek. Az ország hat térsége mindegyikéből érkeztek olyan jelzések, hogy a vasárnapról hétfőre, illetve a hétfőről keddre virradó éjszaka nagy károkat okozott országszerte a gyümölcsösökben a fagy, a legnagyobb károk hétfőről keddre virradó éjszakán keletkeztek. Mártonffy szerint mivel nemcsak az ország egyes régióit érte kár, hanem az egész területét, technológiai eszközökkel gyakorlatilag lehetetlen volt a védekezés. A károkat folyamatosan mérik fel, az összesítésre várhatóan a jövő hétig kell várni. Szabolcsban elsősorban a korai virágzású gyümölcsöknél okozott jelentősebb kárt a fagy.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet