Fellebbezett a Malév GH üzemi tanácsa a Fővárosi Munkaügyi Bíróság döntése ellen, mert továbbra is úgy véli, hogy a cégnél szabálytalan volt a létszámleépítés. A bíróság múlt heti döntésében megalapozatlannak találta az üzemi tanácsnak a csoportos létszámcsökkentéssel kapcsolatos konzultációs jog megsértésére irányuló panaszát. Az MTI megkeresésére az üzemi tanács közleményben reagált kedden. E szerint a munkavállalók csalódottan és hitetlenkedve fogadták a Fővárosi Munkaügyi Bíróság nem jogerős döntését, amely szerint − értelmezésük alapján − a Munka törvénykönyve csak általánosságban beszél a cégek konzultációs kötelezettségéről csoportos leépítések idején, így nem jelent problémát, ha a munkaadó nem szolgáltat érdemi információkat. Az ÜT az európai jogra is hivatkozva fellebbezett a végzés ellen.
