BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csalódott Malév-dolgozók

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fellebbezett a Malév GH üzemi tanácsa a Fővárosi Munkaügyi Bíróság döntése ellen, mert továbbra is úgy véli, hogy a cégnél szabálytalan volt a létszámleépítés. A bíróság múlt heti döntésében megalapozatlannak találta az üzemi tanácsnak a csoportos létszámcsökkentéssel kapcsolatos konzultációs jog megsértésére irányuló panaszát. Az MTI megkeresésére az üzemi tanács közleményben reagált kedden. E szerint a munkavállalók csalódottan és hitetlenkedve fogadták a Fővárosi Munkaügyi Bíróság nem jogerős döntését, amely szerint − értelmezésük alapján − a Munka törvénykönyve csak általánosságban beszél a cégek konzultációs kötelezettségéről csoportos leépítések idején, így nem jelent problémát, ha a munkaadó nem szolgáltat érdemi információkat. Az ÜT az európai jogra is hivatkozva fellebbezett a végzés ellen.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet