BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Blöff a vasúti járatok ritkítása a VEKE szerint

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) április 15-től \"gazdaságilag értelmetlen, káros, az utasok számára elfogadhatatlan\" vasúti intézkedéseket készül bevezetni − közölte a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE). A szervezet szerint a járatritkítás \"kizárólag a még az előző kormány idején kinevezett és a korábbi hasonló intézkedéseket levezénylő minisztériumi középvezetők önérdekű akciója\". A VEKE ezzel szemben egy új, a vasúti és az autóbuszos közlekedést egységes egészként kezelő menetrendi struktúra és jármű-gazdálkodási rendszer kialakítását sürgeti. A közleményben a szervezet kifejti, hogy a korábban bezárt, majd újranyitott vonalakon felül számos fővonal kínálatából is \"húztak\", a mellékvonalak egy részén pedig csupán napi két pár járat marad. A sínek így ismét tele lesznek fantomvonatokkal, utast nem szállító szerelvényekkel − fogalmaz a közlemény. Az intézkedések a szervezet szerint csupán a bevételt \"nullázzák\", a Völner Pál által bejelentett 12 milliárd forintos megtakarítás pedig \"egyértelműen blöff\".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet