Az új Lexus GS450h legfontosabb adata nem a menetteljesítmény, a fogyasztás vagy az utastérben mért zajszint 130 km/órás sebességnél. Ezekben ugyanis már a korábbi modell is kimagaslóan jól teljesített, egy tulajdonsága azonban komoly ellenérvnek bizonyult és nem az ára volt ez. A sok hasznos helyet elfoglaló akkumulátorok miatt ugyanis a csomagoknak mindössze 330 liternyi hely jutott, ami legalább 200 literrel kevesebb a kategóriában elvártnál.
A most bemutatott új generációnál sikerült orvosolni eme hiányosságot. A 465 literes érték nemcsak komoly előrelépést jelent, de az időközben megérkezett felső kategóriás hibridek között is ez a legnagyobb. A pluszliterek azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik, a GS ugyanis alapjaiban újult meg. A japán luxusszedán negyedik generációja amellett, hogy megőrizte elődje erényeit, sokkal sportosabb lett. Frontrésze nemcsak a kisebb CT és a nagyobb LS kialakítását idézi, de egyben a Lexus új stílusirányzatának jegyeit is magán hordozza.
A GS az európai piacon a 450h hibrid hajtáslánccal lehet a legnépszerűbb. Az elődhöz hasonlóan ezúttal is a 3,5 literes V6-os benzinmotor és két elektromotor mozgatja a kocsit, az összteljesítmény 343 lóerő, a legnagyobb nyomaték 345 Nm. Ennek köszönhetően a sportos Lexus alig 5,9 másodperc alatt gyorsul százra, a végsebessége 250 km/óra. A jobb menetteljesítmények ellenére a GS450h takarékosabb lett: az átlagos fogyasztása 7,6 liter helyett 6,3 liter száz kilométeren. A hibrid mellett egy csak benzinmotoros változat is lesz, amiben egy 2,5 literes V6-os dolgozik majd 209 lóerős teljesítménnyel. Lassúnak vagy torkosnak ezt a változatot sem lehet nevezni, már csak 8,6 másodperces 0−100-as gyorsulása és 9 liter alatti vegyes fogyasztása miatt sem.
Számos új, vezetést támogató berendezés jelenik meg az autóban. Ilyen az aktív felfüggesztés, a változó áttételű kormánymű és a hátsókerék-kormányzás vagy a holttér-figyelő és sávelhagyásra figyelmeztető rendszerek. A GS utastere is igényesebb és modernebb lett, sokat javítottak a vezető üléspozícióján és a helykínálaton, korábban ezek − főleg a fejtér − miatt érte a legtöbb kritika a GS modelleket. Említést érdemel a 12,3 colos kijelző is, amihez hasonló méretűt korábban nem láttunk autóba szerelve.
