BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biomassza-erőmű épül a Sajóbábonyi Ipari Parkban

2012. április 10. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Biomassza-erőművet épít a Sajóbábonyi Ipari Parkban a Kiserő Energiaszolgáltató Kft., a 300 millió forintos beruházáshoz 150 millió forintos uniós támogatást nyert el a cég − írta az MTI-Eco. Az energiaszolgáltató társaság az ipari parkba települt vállalkozások számára technológiai gőzt állít elő, jelenleg két földgáztüzelésű kazánnal. A most induló beruházással a felhasznált földgázmennyiség jelentős részét megújuló energiaforrással váltja ki. A 300 millió forintos beruházás költségeinek 50 százalékát a cég önerőből finanszírozza, a másik felét, 150 millió forintot az Új Széchenyi terv Észak-magyarországi Operatív Programjából nyert európai uniós támogatás fedezte. Az épülő kazánházban helyet kap egy korszerű, óránként 5 tonna teljesítményű biomassza-alapú gőzfejlesztő kazán, amelynek fűtését egyrészt a szomszédos biodízel-alapanyagot gyártó társaság napraforgó-feldolgozásból megjelenő melléktermékével, napraforgóhéjjal, valamint faaprítékkal oldják meg.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet