BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem veti vissza a húsvéti fogyasztást a válság

2012. április 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Drasztikusan drágul a tojás, így többe kerül a húsvéti ünnepi étkezés, a kereskedők azonban arra számítanak, hogy 2012-ben is fogunk annyit költeni húsvétkor, mint tavaly − közölte az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ). A szervezet szerint a tojás ára 55 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, mivel a \"ketrecszabály\" miatt az uniós tojástermelés 10-15 százalékkal csökkent 2012 első hónapjaiban, ami heti 200 millió darabos kiesést jelent. A népegészségügyi termékadó miatt a csokoládétojás is drágább, mint tavaly, a jövedéki adó miatt pedig a szeszes italok ára emelkedett − mindehhez hozzájárult az áfakulcs emelkedése. Az OKSZ ugyanakkor arra számít, hogy 2012-ben is megugrik az élelmiszer-forgalom márciusban és áprilisban az év eleji hónapokhoz képest 35-40 milliárd forinttal. Sonkafélékből, füstölt húsáruból 6 ezer tonna, csokoládéból, édességből 9 ezer tonna fogyhat húsvétkor. Tavaly átlagosan 6-7 százalékkal drágultak az élelmiszerek, ez év első két hónapjában pedig az előző év azonos időszakához képest már 5-6 százalékkal.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet