BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja magyar gyárát a Dow Chemical

2012. április 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A The Dow Chemical Company azt tervezi, hogy bezárja balatonfűzfői styrofoam (polisztirolhab) üzemét − közölte a társaság tegnap az MTI-vel. A közlemény szerint az üzem bezárásának szándékát \"az építőiparban uralkodó folyamatosan pangó piaci viszonyok, valamint a gazdasági válság hatására az építőiparban bekövetkezett drámai keresletcsökkenés váltották ki\". Céginformációs adatok szerint a Dow Chemical 1989 júniusában hozta létre első cégét Magyarországon Donichem Vegyipari Kft. néven, 1992-től tevékenységét Dow Hungary néven folytatta. A Dow Hungary nettó árbevétele 2010-ben 7,2 milliárd forint volt, mérleg szerinti eredménye 632 millió forint, saját tőkéje 3,4 milliárd forint. Az MTI információja szerint a balatonfűzfői gyártelepen 60-70 fő dolgozik. A Dow Chemical tegnap közölte, hogy több üzemét bezárja, az amerikai Illinois államban, továbbá Magyarországon, Portugáliában és Brazíliában. A társaság évi 250 millió dollár megtakarítását tervezi, összesen 900 dolgozónak mond fel. Rebecca Bentley szóvivő szerint Magyarországon és Portugáliában \"nagyon gyengék\" a piaci feltételek és kedvezőtlenek a gazdasági kilátások.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet