BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Április végén fizeti ki a márciusi bért a Malév

2012. április 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan április végén juthatnak hozzá márciusi bérükhöz a Malév dolgozói, akik a csődeljárás és a felszámolás keretében januári és februári bérüket rendben és időben megkapták − közölte a társaság az MTI-vel. A márciusi bért a bérgarancia-alapból hívják le, a kifizetések így a technikai átfutási idő miatt csúsznak. A bérgarancia-alapból legfeljebb bruttó 1,016 millió forintot lehet kifizetni, a további bérjellegű kifizetéseket a bérgarancia-alapból a vonatkozó jogszabályok szerint rendezi a felszámoló. A Gazdasági Szakemberek Szakszervezete közleményében úgy fogalmazott, legalább 600 háztartás áprilisi közüzemi, napközi, óvodai díjának, többeknek a törlesztőrészlet kifizetése és az összes család mindennapi megélhetése látszik kilátástalannak a bérfizetés bizonytalansága miatt. A GSZSZ állítása szerint többször kereste levélben a felszámolót, választ azonban nem kapott, illetve a szervezet szerint nem működik megfelelően a felszámoló állami felügyelete sem.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet