BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új elnök a kapcsolt erőművek szövetsége élén

2012. április 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Kapcsolt Energia Társaság közgyűlése Rudolf Viktort választotta a szakmai szövetség új elnökének − közölte a szervezet. A korábban a társaság szakmai alelnöki tisztét 2010 óta betöltő Rudolf energetikai szakmérnök és kalorikus gépészmérnök, végzettségét a Budapesti Műszaki Egyetemen szerezte, 1975 óta a Budapesti Erőmű alkalmazottja. Kezdetben karbantartási, majd üzemviteli területen dolgozott, 1991 és 2004 között az erőmű műszaki vezérigazgató-helyettese volt, 2004 óta pedig az üzleti és üzletvitel-fejlesztési területekért felelős főmérnöke. Az MKET leköszönő elnökét, Bercsi Gábort a Nabucco Gas Pipeline Inter­national GmbH február 1-jei hatállyal nevezte ki ügyvezető igazgatónak a magyar Nabucco-vállalat (NNC), a Nabucco Magyarország Gázvezeték Kft. élére, a szakember március 31-ig tölti be az MKET elnöki tisztét. Az MKET megüresedett szakmai alelnöki tisztére a közgyűlés Kiss Csabát, az E.On Hungária Zrt. energiatermelési igazgatóját választotta, Mármarosi István, az Ener-G Zrt. kogenerációs üzletá­gért felelős igazgatója pedig elnökségi tag lett. Az MKET tagjai közé jelenleg 51 cég és 41 magánszemély tartozik.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet