Másfél hónappal tovább, május 15-ig érhető el a napkollektoros lakossági pályázat − közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. Az Új Széchenyi tervbe integrált Zöld Beruházási Rendszerben tavaly októberben hirdették meg a közel 3 milliárd forint keretösszegű kiírást. A mostani módosítás a már szintén egy hosszabbítást jelentő március végi időpont helyett lép életbe. A minisztérium szerint a kiterjesztést az utóbbi hetekben látványosan megélénkült pályázói érdeklődés indokolja. A pályázatban még nagyjából egymilliárd forint állhat rendelkezésre, Kovács Pál energetikai államtitkár nemrégiben a Napi Gazdaságnak elmondta, a pályázaton már több mint kétmilliárd forintot lekötöttek (Napi Gazdaság, 2012. március 2.). Pályázatot a napkollektorból és a csatlakozó elemekből álló rendszer beszerzésének és telepítésének támogatására nyújthatnak be magánszemélyek és legfeljebb 12 lakásos társasházak. A pályázati forrás a teljes beruházási érték 50 százalékát fedezheti, lakásonként legfeljebb 800 ezer forintot. A pályázatról minden információ elérhető az ÉMI Nonprofit Kft. honlapján.
