BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csendben robbant az étteremhét

2012. április 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a vasárnap véget ért étteremhétre sem a gasztropiac nagyjai, sem a neves ételkritikusok nem izgultak rá − mondván, ez most nem érte el az ingerküszöbüket −, a szervező Diningcity.com impozáns látogatottsági adatokról számolt be lapunknak. Tavaly, amikor májusban rendezték az étteremhetet, 4437 vendég vett részt rajta 31 étteremben, most azonban a csatlakozó 66 étteremben a foglalási adatok már pénteken meghaladták a 13 600-at − mondta el Kiss Zoltán, a Diningcity munkatársa. Mindent összevéve az előzetes adatok szerint feltehetően túl lesznek a 13 500-on (azt még nem tudni, hogy a hét végén hányan mondták vissza vagy nem használták ki a foglalásukat).

Bár a gasztroszcéna felkapott megmondóemberei nem sokat foglalkoztak az eseménnyel, az étteremhét erős médiahátteret kapott, sokkal több és fontosabb tömegmédiumban szerepelt, mint tavaly. A látogatószám növekedését alapul véve sikersztori is lehet a rendezvényből − Bécsben például nagyjából ugyanannyi étterem vesz részt a hasonló eseményen, ugyanannyi vendéggel, mint a budapestin; mint Kiss hozzátette, az itteni étteremhét már második alkalommal behozta a jóval régebbi hagyományokat mutató bécsit. Ezen fellelkesülve a szervezők egy októberi étteremhetet is szeretnének, ahogyan az a többi érintett országban is van. Amikor Magyarországon indult a program, kifejezetten egyetlen hétről volt szó az évben, ugyanis nem volt biztos, hogy a magyar közönséget tömegesen be lehet-e vinni a felső és felső középkategóriás éttermekbe, nyomott árakon.

Néhány név a felhozatalból
Aranyszarvas bisztró
ARAZ étterem
Bambuszliget japán étterem
Chess étterem
Fuji japán étterem
Cyrano
Gepárd és Űrhajó Bolyki Borbisztró
Pavillon de Paris
Peppers!
Mediterranean grill
Symbol Italian Fusion Restaurant

A háromezer forintos háromfogásos menü azonban a számadatok szerint tömegeket mozgatott meg. Van olyan felső kategóriás étterem, amely hetente 100-200-as asztalpörgést mutat, a rendezvényen viszont 700-ra ugrott a helykihasználtsága. Az impozáns adatok ellenére a rendezvénytől távol maradtak a hazai szaksajtóban ünnepelt közép- és felső kategóriás éttermek, vélhetően emiatt nem foglalkozott a gasztropiac kiemelten a programmal. Kiss Zoltán azonban elmondta, nem szeretnének itt megállni. A következő időszakban várható a csatlakozó éttermek számának bővülése, és szeretnének bekapcsolni olyan helyeket is, amelyek a magyar gasztroközélet középpontjában vannak. Nyilvánvalóan lesznek olyan éttermek is, amelyek kiesnek a pikszisből − a szervezők folyamatosan figyelik, honnan jönnek pozitív, illetve negatív visszajelzések.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet