BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen kapnak állami ingatlanokat települések

2012. március 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ingyenesen kerül 26 önkormányzat tulajdonába összesen 43, eddig nem hasznosított állami ingatlan − közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A kormány határozata szerint az MNV Zrt. május 30-ig köti meg az összesen 1,1 milliárd forint forgalmi értékű ingatlanok tulajdonjogának átruházásáról szóló szerződéseket. A tárca szerint a jelenleg nem vagy nem hatékonyan hasznosított ingatlanok fenntartási, üzemeltetési és őrzési költségének megtakarításával a központi költségvetés állami vagyonnal kapcsolatos kiadásai csökkennek, ennek mértékéről azonban nem szólt a közlemény. A kedvezményezettek között van Drégelypalánk, amely tizenegy, feleslegessé vált honvédelmi ingatlanhoz jut, azokból pedig szálláshelyeket alakíthat ki. A Baranya megyei Bogádmindszent pedig két olyan közterületet kap, amelyeken majd sportpályát hozhat létre. Az átadás több közutat és csatornát is érint, a Baptista Szeretetszolgálat pedig 5,5 millió forint értékben honvédségi ingóságokhoz jut.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet