A Magyar Közút Nonprofit Zrt. (MK) 2011. november 15. és 2012. március 15. között az előző évinél kevesebb, hozzávetőleg 7,8 milliárd forintot fordított a téli síkosságmentesítési, hóeltakarítási és egyéb üzemeltetési feladatok ellátására − közölte a társaság kedden az MTI-vel. A Magyar Közút országosan 856 darab síkosságmentesítésre, hóeltakarításra kialakított gépjárművet és munkagépet üzemeltetett, illetve tartott készenlétben. Ebből 702 gép saját tulajdonú, 154 darabot pedig a szerződéses partnerek tartottak üzemben. A géppark összesen több mint 265 ezer órát töltött aktívan az utakon. Az aránylag rövid, ám intenzív télen az állami közutak tisztítására, hóeltakarítására és síkosságmentesítésére összesen 72 ezer tonna sót, 20 ezer tonna érdesítő anyagot, 1,1 millió liter sóoldatot és 462 tonna sóoldat előállításához szükséges granulátumot használt fel a társaság. Bár az említett öt hónap alatt az előző éveknél kevesebb csapadék hullott, és a hőingadozás is mérsékeltebb volt, sok úthiba keletkezett, a kátyúk kijavítása egész télen folyamatos volt − áll a közleményben. A javításhoz a téli üzemeltetési időszak alatt 9800 tonna kátyúzó anyagot használtak fel.
