A jövőben a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal és a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal összevonásával létrehozott Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal ellenőrzi a magyar élelmiszereket a termőföldtől az asztalig − jelentette be Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. Az új hatóság a jogelődök valamennyi feladatát ellátja majd, szakmai irányítása alatt megmaradnak a megyei kormányhivatalok szakigazgatási szervei is. A hivatal a személyi és ellenőrzési költségekkel együtt évi 10 milliárd forintos költségvetéssel működik majd. A díjrendszer átalakításával csökkennek a díjbevételek, de a − részben a hatóság működésére és feladataira is fordítható − élelmiszerlánc-felügyeleti díj összege ezt lényegében pótolja Kardeván Endre, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és az agrárigazgatásért felelős államtitkára szerint. Az összevonás nem jelent létszámnövekedést, ráadásul az év eleji leépítéseknél 188 fővel csökkent a hatóság állománya. A hatóság a jövőben egy ingyenes zöld számon várja az élelmiszerekkel kapcsolatos lakossági észrevételeket.
