BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szerv ellenőrzi az élelmiszereket

2012. március 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövőben a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal és a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal összevonásával létrehozott Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal ellenőrzi a magyar élelmiszereket a termőföldtől az asztalig − jelentette be Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. Az új hatóság a jogelődök valamennyi feladatát ellátja majd, szakmai irányítása alatt megmaradnak a megyei kormányhivatalok szakigazgatási szervei is. A hivatal a személyi és ellenőrzési költségekkel együtt évi 10 milliárd forintos költségvetéssel működik majd. A díjrendszer átalakításával csökkennek a díjbevételek, de a − részben a hatóság működésére és feladataira is fordítható − élelmiszerlánc-felügyeleti díj összege ezt lényegében pótolja Kardeván Endre, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és az agrárigazgatásért felelős államtitkára szerint. Az összevonás nem jelent létszámnövekedést, ráadásul az év eleji leépítéseknél 188 fővel csökkent a hatóság állománya. A hatóság a jövőben egy ingyenes zöld számon várja az élelmiszerekkel kapcsolatos lakossági észrevételeket.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet