BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csatát vesztett az EMFESZ-vezér

2012. március 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A moszkvai választott bíróság is jogszerűtlennek minősítette az EMFESZ Kft. 2009-es eladását tegnap. Az orosz fővárosban a RosGaz AG indított eljárást, hogy az ottani kereskedelmi kamara választott bírósága hagyja jóvá az egykori ügyletet. Az ügy előzménye, hogy Góczi István, az EMFESZ ügyvezető igazgatója − egy felhatalmazásra hivatkozva − egy dollárért értékesítette a korábban a ciprusi Mabofi Holdings tulajdonában lévő céget. A felhatalmazás a Mabofi szerint egyetlen ügyletre vonatkozott, Góczi azonban úgy érvelt, hogy az teljhatalmat biztosított neki. A 2009-es ügyet a Magyar Törvényszék is jogszerűtlennek minősítette és ítéletével visszaállította a Mabofi tulajdonjogát, az ítéletet a Kúria is helyben hagyta.

Ezzel párhuzamosan − egy tavaly augusztusi kérelem alapján − a Fővárosi Bíróság tegnap elrendelte az EMFESZ  felszámolását. A Gazdasag.hu szerint a TM-Line Felszámoló és Gazdasági Tanácsadó Zrt.-t nevezték ki felszámolónak. A hír kapcsán Góczi az MTI kérdésére úgy fogalmazott, hogy az EMFESZ az \"életéért küzd\". A cégvezetés tudott arról, hogy felszámolás iránti kérelmet adtak be a cég ellen, arra azonban nem számítottak, hogy ilyen döntés születik. Hivatalos értesítést erről még nem kaptak, tegnap a társaság vezetői is a cégbírósági bejegyzésből értesültek a döntésről.

A moszkvai ítélet első \"felütésre\" itthon sokakat meglepett, mivel úgy tűnt, hogy ott átmehet az ügylet − a következő kérdés pedig, hogy mi lesz a Mabofi következő lépése.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet