Azzal, hogy a sajtó egy része erőteljesen foglalkozik az egyébként európai átlag felett \"teljesítő\" magyar élelmiszer-biztonsággal, a húsvéti forgalom növekedése válhat kérdésessé − figyelmeztetnek a kereskedők. Több szakember véleménye szerint a héten újabb fordulatot vett romlotthús-hisztéria (amely a legnagyobb magyar kiskereskedelmi láncnál merült fel) kísértetiesen hasonlít a tavalyi német uborkatörténetre, aminek az lett a vége, hogy a szezon kezdetekor a primőr áru forgalma összeomlott. Az elemzők szerint azzal, hogy a sajtó egy része hetek óta köszörüli a Tesco élelmiszer-biztonsági hiányosságain a nyelvét, egyrészt forgalmat von el a lánctól, de rossz színben tünteti fel a többi hálózatot is, hiszen a fogyasztó jellemzően általánosít. Mindez gyengítheti a hús forgalmát − mivel a fogyasztó inkább kevesebbet vásárol, esetleg lemond róla, netán a szürke- és feketekereskedelem felé fordul − és nem utolsósorban kikezdi a nemzeti élelmiszer-biztonsági rendszereket is.
A hagyományos húsvéti ellenőrzéseket követő, a sajtó által élelmiszer-biztonsági szenzációként tálalt kisebb-nagyobb ügyek forgalomra gyakorolt hatása mellett is a múlt évhez hasonló forgalmat vár az Országos Kereskedelmi Szövetség. Vámos György főtitkár szerint a háztartások jelentős része fellélegezhet az árfolyamgát kiterjesztése miatt, így kicsivel többet költhetnek a közelgő ünnepen.
A CBA Kereskedelmi Kft. is a tavalyihoz hasonló forgalmat vár idén húsvétkor. Fodor Attila kommunikációs vezető lapunknak elmondta, felkészültek az ünnepekre, de egyelőre kézzelfogható forgalomnövekedést nem érez a társaság − ez március utolsó napjaiban várható, de az igazi felfutás április első hetén lesz. Ekkor érkeznek meg a fizetések.
