BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biogázerőművet avatott az EDF Démász

2012. március 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap adták át az EDF Démász Zrt. többségi tulajdonában lévő Zöldforrás Energia Kft. 1200 kilowatt névleges kapacitású biogázerőművét Szegeden − közölte a társaság. Thierry Le Boucher, a villamosenergetikai cég elnök-vezérigazgatója szerint az 1,3 milliárd forintos beruházással felépült létesítmény az EDF Démász első megújulóalapú erőműve. A Zöldforrás társtulajdonosai a növénytermesztő Agroplanta Kft. és a Karotin Kft., a sertéstenyésztő Pigmark Kft., valamint a Szegedi Tudományegyetem tulajdonában álló Deak Zrt. A beruházás 625 millió forint uniós támogatásból valósult meg. Az erőmű évente 17 ezer tonna, a mezőgazdasági cégek által termelt silókukoricát, illetve 19 ezer tonna hígtrágyát használ majd fel. A technológia emellett lehetőséget teremt arra, hogy az üzem más szerves hulladékot is fogadni tudjon. Az egység évi 7,5 gigawattóra áramot termel majd, ami 3700 háztartás igényeit fedezi, a 6,9 gigawattóra hőenergiát pedig a biogázerőmű fermentorainak működtetésére, illetve a Pigmark sertéstelepein és a Karotin terményszárítójában hasznosítják, az erőműben keletkező melléktermék pedig trágyapótlóként alkalmazható.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet