BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zsugorodhat a festékpiac Magyarországon

2012. március 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar festékpiac 2008-hoz képest mennyiségben 25, értékben 13 százalékkal csökkent tavaly, az idén további 3 százalékos mennyiségbeli visszaesés várható − közölte a Trilak Festékgyártó Kft. A teljes magyar piac 70 százalékát három cég, a Trilak, az Akzo Nobel és a Polifarbe fedi le. Közülük az Akzo Nobel 2010 végén már beszüntette a magyarországi gyártást. A recesszió mellett a piaci szereplőknek erős nyersanyagár-emelkedéssel is szembe kell nézniük, amit a jelenlegi környezetben nem lehet teljesen a fogyasztókra hárítani − mondta Raskó Attila, a Trilak Festékgyártó Kft. marketingigazgatója, aki szerint ennek ellenére a 2012-es értékbeli növekedést az áremelések adják majd. Az amerikai PPG EMEA cégcsoportba tartozó Trilak a magyar festékfogyasztás 40 százalékát adja, a válság ellenére 2010-ben 365 millió, 2011-ben 418 millió forintot ruházott be, idén pedig 338 millió forintot fordít fejlesztésekre. A társaság közleménye szerint idén januárban és februárban a dekoratívfesték-piac fellendült, ami a használtlakás-adásvételek emelkedésével függhet össze.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet