BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem emelkedik a gáz ára

2012. március 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a következő negyedévben nem tervezi a hatósági árak változtatását a földgáz egyetemes szolgáltatására jogosult fogyasztóknál − közölte a tárca. A közlemény szerint az NFM a Magyar Energia Hivatal javaslatát és a rezsiköltségekkel kapcsolatos kormányzati célkitűzéseket figyelembe véve döntött így − írta az MTI. Az egyetemes szolgáltatás végfogyasztói ára legutóbb 2012. január 1-jén változott, az NFM rendelete alapján mintegy 2,6  százalékkal emelkedtek az alap- és gázdíjak, ami az áfa emelkedésével együtt körülbelül 4,2 százalékos áremelkedést jelentett a fogyasztók számára − írta az MTI. Kovács Pál energetikai államtitkár korábban a Napi Gazdaságnak elmondta, az emelés oka az volt, hogy az árfolyamviszonyok miatt fenntarthatatlan nyomás nehezedett az árképzésre, de a közeljövőben nem számít a gáz árát ismét növelő intézkedésre (Napi Gazdaság, 2012. március 2.). Az államtitkár ezzel párhuzamosan egyetértett a szociális alapú gázárak új rendszerének kialakításával, ennek keretén belül az áramalapú fűtés támogatásával. A Népszabadság tegnap arról írt, hogy a lakossági energiaárak inflációnak nagyjából megfelelő emelése nem tükrözi a nemzetközi trendet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet