A Fővárosi Munkaügyi Bírósághoz fordult a Malév GH Zrt. üzemi tanácsa, mivel a cégvezetés a tervezett csoportos elbocsátások kapcsán nem adta meg az egyeztetésekhez törvény szerint szükséges adatokat. A vezetőség a dolgozói oldal szerint vagy felkészületlen volt, vagy szándékosan szabotálta az érdemi tárgyalásokat. A Malév GH visszautasította a kritikát. Az üzemi tanács szerint a társaság vezetése elmulasztotta megadni az elbocsátásra kiszemeltek listáját munkaterületenkénti bontásban, továbbá nem dolgozott ki egységes szempontrendszert, amelynek alapján eldöntenék, hogy valakit elbocsátanak-e. A közlemény szerint a cégvezetés − bár a konzultációra vonatkozó tartalmi kötelezettségeinek nem tett eleget − február 27-én döntést hozott a csoportos leépítésekről. Az üzemi tanács annak kimondását kéri a bíróságtól, hogy a fentiek miatt a cégvezetés jogellenesen hozta meg február 27-én az emberek elbocsátásáról szóló döntést, így az nem érvényes. A Malév GH az MTI megkeresésére azt közölte: szigorúan a hatályos jogszabályban előírtak szerint jártak el a csoportos létszámcsökkentés végrehajtásának eddigi kötelező elemeit illetően.
