BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MVM is nyert a frekvenciapályázaton

2012. március 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikeresen értékesítették a 26 gigahertzes frekvenciasávot összesen több mint nettó másfél milliárd forint értékben − közölte kedden a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A közlemény szerint a pályázatra öt szolgáltató adta be a jelentkezését: a Telenor Magyarország Zrt., a Magyar Telekom Nyrt., a GTS Hungary Távközlési Kft., a Magyar Villamos Művek Zrt. és a Vodafone Magyarország Zrt. Valamennyi cég sikeresen pályázott, azaz frekvenciatartományhoz jutott a 26 gigahertzes sávon belül. Az NMHH tavaly év végén írt ki pályázatot a frekvenciasáv értékesítésére. A hatóság elsődleges célja az volt, hogy a rendelkezésre álló frekvenciakapacitás hatékonyan hasznosuljon, valamint ösztönzően hasson a szolgáltatók által tervezett hálózatfejlesztésekre. A sáv alapblokkjai harmadik és negyedik generációs mobilszolgáltatások hálózatának kiépítését támogatják, illetve más adatátviteli összeköttetések kiépítésére alkalmasak, a nyertes szolgáltatók pedig 15 évig használhatják az elnyert jogosultságokat.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet