BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stratégiai gázból spórolhatnak az önkormányzatok

2012. március 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb 100 millió köbméter gázt szabadít fel a stratégiai tározók készletéből a nemzeti fejlesztési miniszter Magyar Közlönyben nemrégiben megjelent rendelete, amely (az eddigi 915-ről) március 20-tól 815 millió köbméterre csökkenti a készletre vonatkozó előírást. A korábban 1,2 milliárd köbméteres földgázkészletekből 2011. június elsejétől a miniszteri rendeletben meghatározott − akkor 285 milliós − mennyiséget a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség (MSZKSZ) az MVM Zrt.-nek, illetve az E.On Zrt.-nek értékesítette (a tavalyi törvényváltozás a korábbi 1,2 milliárd helyett 600 millió és 1,2 milliárd köbméter között állapítja meg a biztonsági gázkészlet nagyságát, az erről szóló döntést a fejlesztési miniszterhez utalva). A rendelet szerint a felszabaduló 3,4 millió gigajoule mennyiséget a földgáztörvényben meghatározott, az országgyűlés decemberi döntése értelmében a fűtési idényben kikapcsolási moratóriumot kapott közintézményi kör ellátásbiztonságára kell fordítani

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet