Nettó 650 forintban maximálná a hulladékkezelési közszolgáltatási díjként fizetendő egyszeri ürítési díjat Sebestyén László fideszes képviselő tegnap benyújtott törvényjavaslatával. A parlament honlapján elérhető dokumentum a hulladékgazdálkodásról szóló törvényt módosítaná oly módon, hogy idén április 15-től az egyszeri ürítési díj − 120 literes tárolóedényekre számolt − nettó 650 forintra emelésére adna lehetőséget olyan településeken is, ahol az összeg 2011-ben nem érte el ezt a szintet. Ahol azonban a díj ennél magasabb volt tavaly, ott változatlan árat kell alkalmazni. A törvényjavaslat indoklása szerint a hulladékgazdálkodási törvény módosításában szereplő díjemelési tilalom a települési hulladékkezelési rendszert \"rendkívül jelentős mértékben és minden szempontból hátrányosan befolyásolja\", visszavetheti a szelektív gyűjtés színvonalát, csökkentheti az ürítési gyakoriságot, illetve növelheti az illegális hulladéklerakók számát. A képviselő indítványában úgy fogalmaz, hogy a lakossági terhek növekedésének minimálisra szorítása érdekében központi díjszabásra szükség van, azonban a közszolgáltatási szempontokat is figyelembe kell venni.
