Heteken belül eléri a háromszázezret a kibocsátott Szép kártyák száma, a K&H Bank, az MKB Bank és az OTP Bank legfrissebb, március eleji adatközlése szerint több mint 270 ezer munkavállalónak van már elektronikus utalványkártyája. A Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. (NÜSZ) és a három pénzintézet piackutatásának eredményei szerint a megkérdezett munkavállalók 43 százaléka kap az idén béren kívüli juttatást, e munkavállalók 53,5 százaléka a NÜSZ által forgalmazott étkezési utalványt kapja, Szép kártyára pedig az alkalmazásban állók 48 százalékának utalnak. A juttatások közül a többség (majdnem 60 százalék) maga választhatott, a válaszadók 42,5 százaléka mondta azt, hogy számára meghatározták a cafeteria formáját, további 42,2 százalékuk választhatott, de egy előre megadott listából, míg 14,9 százalék válaszolta, hogy szabadon határozhatta meg azt, milyen formában kapjon béren kívüli juttatást. A munkavállalók többsége ugyanakkor úgy nyilatkozott, ha választhatna, biztosan igényelne Szép kártyát. A K&H, az MKB és az OTP már mintegy tízezer munkáltatóval, illetve több mint 12 ezer elfogadóhellyel kötött szerződést.
