BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GfK-nál is vesztettek a hiperek

2012. március 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vásárlók a nagy alapterületű üzleteket részesítik előnyben az élelmiszer-beszerzéseiknél és idén már többet költöttek szupermarketekben, mint a diszkontokban − állapította meg legfrissebb elemzésében a GfK Hungária Piackutató Intézet. Az adatok némileg eltérnek a konkurens piackutató adataitól, ugyanis e másik elemzésből az derült ki, hogy a közepes méretű élelmiszerüzleteknél nem a szupermarketek, hanem a diszkontok hódítottak teret. Egyébként a GfK-nál is egyszázalékos piaci részesedést vesztettek a hipermarketek. Adatai szerint a szupermarketek szerepe az élelmiszer-kereskedelemben a 2008-as válság óta erősödik, minden ötödik vevő vásárol diszkontban. A szupermarketeknél az áru frissessége és a választék a fontos, a diszkontok fő vonzerejét az alacsony árszint jelenti. Összességében gyengült a a kis boltok szerepe a piacon, ezekben az üzletekben már tényleg csak a legszükségesebb termékeket vásárolja meg a fogyasztó.

Piaci részesedés
(százalékban)
Hipermarket 30
Szupermarket 23
Kis önkiszolgáló 21
Diszkont 20
Nem önkiszolgáló 3
Áruház 2
C+C 1
Forrás: GfK Hungária
Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet