Energiahatékony \"Mentor\" Vállalat díjat kapott a KÉSZ Csoport a Virtuális Erőmű Program (VEP) keretén belül − közölte a társaság. A tavaly alapított díjat olyan vállalatok kaphatják meg, amelyek energiahatékonysági beruházásokat valósítanak meg és ezek igazolhatóan hozzájárulnak a magyar energiafogyasztás csökkenéséhez. A VEP azért jött létre, hogy a vállalkozások energiahatékonysági fejlesztéseinek megtakarításaiból 2020-ra egy 200 megawattos erőmű termelését váltsa ki − ez a mennyiség hozzávetőleg egy négytagú család 45 évi áramfogyasztásának felel meg. Mentorként nemcsak azt vállalta a csoport, hogy az energiafelhasználásban példát mutat, hanem saját beszállítóit, partnereit és üzletfeleit is a tudatosság felé kívánja terelni − hangsúlyozta Pintyőke Marcell marketingigazgató. Az eddigi tapasztalatok alapján az energiatudatos vállalat cím birtokosai évente akár egymillió forintot is megtakaríthatnak, konkrét beruházások nélkül, egyszerű szemléletváltással.
