BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energetikai mentorrá vált a KÉSZ Csoport

2012. március 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Energiahatékony \"Mentor\" Vállalat díjat kapott a KÉSZ Csoport a Virtuális Erőmű Program (VEP) keretén belül − közölte a társaság. A tavaly alapított díjat olyan vállalatok kaphatják meg, amelyek energiahatékonysági beruházásokat valósítanak meg és ezek igazolhatóan hozzájárulnak a magyar energiafogyasztás csökkenéséhez. A VEP azért jött létre, hogy a vállalkozások energiahatékonysági fejlesztéseinek megtakarításaiból 2020-ra egy 200 megawattos erőmű termelését váltsa ki − ez a mennyiség hozzávetőleg egy négytagú család 45 évi áramfogyasztásának felel meg. Mentorként nemcsak azt vállalta a csoport, hogy az energiafelhasználásban példát mutat, hanem saját beszállítóit, partnereit és üzletfeleit is a tudatosság felé kívánja terelni − hangsúlyozta Pintyőke Marcell marketingigazgató. Az eddigi tapasztalatok alapján az energiatudatos vállalat cím birtokosai évente akár egymillió forintot is megtakaríthatnak, konkrét beruházások nélkül, egyszerű szemléletváltással.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet