BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig már csaknem negyvenmilliárdba került a vörösiszap-ömlés

2012. március 12. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 38 milliárd forintot tesznek ki a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatban felmerült védekezés, helyreállítás és az újjáépítés március 5-ig összesített költségei, a tárcák és szervezetek a felmerült költségeik fedezetére a katasztrófaelhárítási célelőirányzatból összesen 38,3 milliárd forintot igényeltek − közölte Petróczi Tímea, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel. A legnagyobb tételt − 21,7 milliárd forintot − a külterületek mentesítését koordináló vidékfejlesztési tárca kapta, kármentesítési feladatokra a Mecsekérc Zrt.-nek 17,3 milliárd forintot utaltak át. A károsultak lakásvásárlására, kárenyhítésére és az új lakóparkok építésére fordított költségek 14,3 milliárd forintot tesznek ki, az új lakóparkokat építő VeszprémBer Zrt.-nek 6,4 milliárd forintot, azaz a teljes költséget átutalták. Mindezen kívül még 1,3 milliárd forint elszámolására van lehetőség, a mezőgazdasági károkkal összefüggő kötelezettségek rendezésével mint másodlagos költséggel kapcsolatban pedig meg kell várni az Európai Bizottság jóváhagyását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet